Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Svět vz24 » Sloupek odborníka » Veřejné zakázky: žádná moc nesmí platit víc než zákony!

Veřejné zakázky: žádná moc nesmí platit víc než zákony!

10. 9. 2014
Praha - Osobnosti z politiky, akademické oblasti, neziskového sektoru a byznysu se sejdou v otevřené diskuzi, aby řešili palčivé problémy českých tendrů v souvislosti s aktuálním vývojem u nás. Společně se zadavateli a dodavateli veřejných zakázek budou hodnotit vliv morálky a etiky naší společnosti na korupční a osobní skandály politiků, nezákonné tendry a netransparentní postupy státních organizací i firem. Diskuzi pořádá přední poradenská společnost v oblasti veřejných zakázek OTIDEA v rámci V. ročníku odborné konference s mezinárodní účastí. Stejně jako celá konference se ponese v duchu jejího názvu „Veřejné zakázky 2014/2015: „Žádná moc nesmí platit víc než zákony!“. Záštitu nad konferencí převzalo Ministerstvo vnitra ČR.
Veřejné zakázky: žádná moc nesmí platit víc než zákony!

Osobnosti z politiky, akademické oblasti, neziskového sektoru a byznysu se sejdou v otevřené diskuzi, aby řešili palčivé problémy českých tendrů v souvislosti s aktuálním vývojem u nás. Společně se zadavateli a dodavateli veřejných zakázek budou hodnotit vliv morálky a etiky naší společnosti na korupční a osobní skandály politiků, nezákonné tendry a netransparentní postupy státních organizací i firem. Diskuzi pořádá přední poradenská společnost v oblasti veřejných zakázek OTIDEA v rámci V. ročníku odborné konference s mezinárodní účastí. Stejně jako celá konference se ponese v duchu jejího názvu „Veřejné zakázky 2014/2015: „Žádná moc nesmí platit víc než zákony!“. Záštitu nad konferencí převzalo Ministerstvo vnitra ČR.

Odborná část konference se zaměří na současný vývoj legislativy a praxe veřejných zakázek a na obtíže, které nejvíce komplikují život zadavatelům i dodavatelům. Přednášející si proto posvítí i na postupy kontrolních orgánů, konkrétní kauzy z kontrolní činnosti a problémy měst, obcí i státních institucí. Samozřejmostí je debata nad novým zákonem o veřejných zakázkách, který má začít platit od roku 2016 a jehož povinností je implementovat evropské směrnice. Pohled Bruselu proto přijede osvětlit přímo zástupce Evropské komise. Slovenští odborníci zase nastíní vývoj připravované legislativy a postupy kontrolních orgánů u našich sousedů. Živou debatu očekáváme i na téma výhod a nezbytnosti přijetí novely zákona o veřejných zakázkách, která čeká na schválení parlamentem a jejíž účinnost se předpokládá už od ledna příštího roku. Celou akcí bude provázet šéfredaktor Českého rozhlasu Jan Pokorný.

BUĎTE V OBRAZE A PŘIPRAVENI NA ZMĚNY! ZEPTEJTE SE ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ V OTEVŘENÉ DISKUZI NA TO, CO VÁS ZAJÍMÁ A VYBERTE SI SVŮJ SPECIÁLNĚ ZAMĚŘENÝ WORKSHOP!

Loňský ročník byl největší odbornou konferencí k veřejným zakázkám v ČR, která se setkala s mimořádným zájmem z řad zadavatelů, dodavatelů i odborné veřejnosti. Více o předchozích ročnících se dozvíte ZDE

Více o konferenci a přihlášku naleznete ZDE

Autor: Otidea a.s.

Zpět na přehled

Příspěvky

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků 0

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.0 + 31.5) *