Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Wagenknecht v MfD: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Wagenknecht v MfD: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

Wagenknecht v MfD: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

22.6.2015 04:12, Zdroj: ČTK

Praha - Lukáš Wagenknecht, kterého ministr financí Andrej Babiš (ANO) odvolal z funkce svého prvního náměstka, dnešní Mladé frontě Dnes (MfD) řekl, že ho Babiš odvolal bez udání důvodu. Jeho nabídku na další působení prý zváží. Pozici politického náměstka ale považuje za "trafiku bez kompetencí", uvedl v MfD. Že je funkce politického náměstka "trafikou bez kompetencí", řekl také České televizi.

Babiš o víkendu serveru iDnes.cz řekl, že Wagenknecht je odvolán k 26. červnu a současně má nabídku na pozici politického náměstka. Tu ale Wagenknecht již dříve odmítl. Podle informací dnešní MfD však Babiš může Wagenknechtovi nabídnout i jiné pracovní možnosti.

Šestatřicetiletý Wagenknecht se v posledních měsících dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Auditorský tým, který pod Wagenknechta spadá, tvrdil, že tendr na monitorovací systém evropských fondů MS2014+ provázelo množství závažných chyb. Tento závěr potvrdila Evropská komise.

Šlechtová audit označila ho za neprofesionální a opřený o spekulace. Prohlásila, že kvůli němu je ohroženo čerpání fondů v programovém období 2014 až 2020. Na konci dubna vláda rozhodla, že systém proplatí ze státního rozpočtu. Státní pokladna tak přijde o stovky milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 46.9) *

Zpět na přehled