Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Situace kolem opencard se nemění, schůzka výsledky nepřinesla

Situace kolem opencard se nemění, schůzka výsledky nepřinesla

Situace kolem opencard se nemění, schůzka výsledky nepřinesla

19.6.2015 16:19, Zdroj: ČTK

Praha 19. června (ČTK) - Situace kolem karty opencard se nemění. Dnešní setkání primátorky Adriany Krnáčové (ANO) se zástupci firmy eMoneyServices (EMS), která vlastní práva problematickému projektu, podle očekávání žádné výsledky nepřineslo. "Debatovali jsme o znaleckých posudcích, ujasnili jsme si budoucí kroky, na jejichž základě jsme si rozdělili úkoly a dohodli jsme se, že se opět sejdeme," uvedla na dotaz ČTK po setkání primátorka. Víc se k situaci vyjadřovat nechtěla.

Primátorka a zástupci EMS měli jednat o vyrovnání dluhů, jež má město vůči firmě, a o dalším fungování kartového centra. "Obnovená jednání vítáme a pevně věříme, že se nám podaří najít východisko z patové situace," komentoval jednání mediální zástupce EMS Martin Opatrný. "Zatím jsme se nikam neposunuli, posudky považujeme za neobjektivní, nicméně jednání budou v blízké době pokračovat," doplnil.

S projektem opencard jsou spojeny problematické smlouvy z minulosti. Budoucnost karty, která město stála 1,74 miliardy korun, je stále nejasná. Praha nemá s EMS smlouvu na podporu systému opencard a neplatí za licence. EMS se u soudu dožaduje zaplacení zhruba 170 milionů korun.

Vedení města zatím neřeklo, kdy a zda by měl projekt skončit. Aktuální posudek, který si nechal magistrát zpracovat, ovšem projekt označil za nevýhodný a zastaralý a nedoporučil jeho pokračování. Primátorka mluví o "rozvodovém řízení" s EMS. Karty by ale zřejmě měly fungovat ještě další dva roky. Tedy po přechodnou dobu, než bude známé "nové řešení" systému jízdného.

Opencard si jako tramvajenku pořídilo zhruba 1,2 milionu lidí. Několik měsíců mají cestující možnost výběru mezi opencard a papírovými kupony.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.4 + 23.4) *

Zpět na přehled