Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rozhlas v sekci odvolaného náměstka neodhalil systémová selhání

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Rozhlas v sekci odvolaného náměstka neodhalil systémová selhání

Rozhlas v sekci odvolaného náměstka neodhalil systémová selhání

24.6.2015 16:12, Zdroj: ČTK

Praha - Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan v sekci odvolaného náměstka Michala Koliandra nezjistil žádná systémová pochybení. Důvodem ukončení pracovního poměru bylo selhání při uplatňování kontrolních mechanismů, řekl dnes Radě ČRo Duhan. Konkrétnější nechtěl být kvůli prověřování jiným orgánem, dodal bez dalších podrobností. Koliandr již dříve uvedl, že si žádného pochybení není vědom.

"Za kontrolní mechanismy je odpovědný náměstek. Pokud nebyla vůle, aby se projevily v praxi, byl náměstek odvolán," zmínil Duhan. Doplnil, že ve funkcích skončili také ředitel ekonomického odboru Lubomír Bureš a ředitelka odboru správy majetku Andrea Vítková. Pověřeni řízením těchto odborů jsou dosavadní šéf controllingu Martin Vojslavský a Vladimír Karmazín. Personální výměna se podle Duhana nijak nedotkla provozu ČRo.

Radní Tomáš Kňourek se pozastavil nad tím, zda neuplatnění kontrolních mechanismů nelze skutečně považovat za selhání systému. Vedení rozhlasu se rovněž dotázal na důvod měsíčního prodlení v odvolání dalších zaměstnanců. Podle Duhana si to vyžádala až následná analýza a výsledky auditu po jmenování pověřeného náměstka Tomáše Kollarczyka. Škoda podle Duhana byla vyčíslena na 1,7 milionu. Již dříve řekl, že v takovém případě rozhlas podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Podle Duhana je náměstkovská sekce správy a provozu klíčová v tom, že přes ni ročně protečou víc než dvě miliardy korun. V souvislosti s nedávným odvoláním ze sekce byla vyčleněna oblast veřejných zakázek pod generálního ředitele.

Náměstek René Zavoral Radě ČRo oznámil i další personální změnu, kterou je odchod ředitele centra vysílání Ondřeje Nováčka z rodinných důvodů. "O jeho nástupci jednáme," poznamenal Zavoral.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.7 + 16.2) *

Zpět na přehled