Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha po týdnech vybrala šéfa odboru zodpovědného za Blanku

Praha po týdnech vybrala šéfa odboru zodpovědného za Blanku

Praha po týdnech vybrala šéfa odboru zodpovědného za Blanku

23.6.2015 14:12, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní po několika týdnech obsadili post šéfa odboru strategických investic, pod kterého spadají velké dopravní stavby, včetně problematického tunelu Blanka. Dosavadního ředitele Filipa Kouckého, který z funkce odešel, nahradí Karel Prajer, rozhodla dnes rada. Na pražském magistrátu nemá ředitele zhruba třetina odborů. Bez vedení je také polovina ze čtyř sekcí, pod které odbory spadají.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) si minulý týden na setkání s novináři postěžovala, že se do vedoucích funkcí na magistrát zájemci nehrnou. "Nejsme schopni lidi dostatečně zaplatit. Je to patová situace," uvedla. Opozice tento stav kritizuje. Magistrát prý je nefunkční a vinu na tom nese primátorka, shodují se opoziční zastupitelé.

Do výběrového řízení na ředitele investic se kromě dalších uchazečů hlásil Jiří Toman, který odboru šéfoval v době, kdy se rozhodovalo mimo jiné právě o stavbě tunelu Blanka, zjistila ČTK z neveřejných podkladů pro radu. Přes problémy s výběrovými řízeními dnes radní kromě ředitele investic vybrali šéfa odboru technické vybavenosti.

Pražský magistrát zaměstnává přes 2000 lidí. Primátorka už dřív uvedla, že hodlá počet zaměstnanců zredukovat a zefektivnit chod úřadu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.0 + 3.6) *

Zpět na přehled