Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Praha nechá opravit protipovodňové zábrany na Zbraslavi

Praha nechá opravit protipovodňové zábrany na Zbraslavi

Praha nechá opravit protipovodňové zábrany na Zbraslavi

24.6.2015 12:04, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město Praha nechá opravit protipovodňové zábrany na Zbraslavi. Práce se budou týkat úprav tzv. hradidlových komor v protipovodňové zábraně. Opravy mají vyjít maximálně na 1,9 milionu korun bez DPH. Praha nyní hledá firmu, která práce provede. ČTK to dnes zjistila ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Pražští radní rovněž v úterý schválili opravu protipovodňových bariér v Modřanech.

Opravy se týkají pěti tzv. hradidlových komor, které zabraňují vodě z řeky dostat se například do kanalizace. Komory jsou vybaveny "jednosměrnou" klapkou, kterou si voda z kanalizace otevře. Pokud na ni ale z druhé strany vyvíjí tlak voda z řeky, klapka se neotevře.

Na kolik oprava vyjde, není zatím jasné. Přesná cena vzejde až z výsledku výběrového řízení. Město ale podle dokumentace předpokládá, že oprava nebude stát více než 1,9 milionu korun bez DPH.

Oprava protipovodňových opatření se chystá i v Modřanech. Pražští radní v úterý schválili smlouvu s firmou Průmstav, která práce za 2,28 milionu Kč bez DPH provede. V Modřanech se budou opravovat dosedací prahy těžkého hrazení a povrchy hradidel a betonových ploch v ulici K Jezu. Místní protipovodňové zábrany pochází z roku 1989. Práce potrvají tři měsíce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.9 + 18.4) *

Zpět na přehled