Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Nejvíc smluv z tendru LČR má Opavská lesní, nejvíc dřeva T.E.P.Z.

Nejvíc smluv z tendru LČR má Opavská lesní, nejvíc dřeva T.E.P.Z.

Nejvíc smluv z tendru LČR má Opavská lesní, nejvíc dřeva T.E.P.Z.

24.6.2015 14:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nejvíce smluv z letošního dodatečného půlmiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesní práce a prodej dřeva získala společnost Opavská lesní. Firma uzavřela tři kontrakty s plněním od 1. července 2015. Z pohledu těžby dřeva získala největší objem firma T.E.P.Z., která uzavřela jednu smlouvu. ČTK to dnes řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Soutěž se týkala deseti jednotek, kde dosavadní partneři Lesů ČR z různých důvodů ukončili práce. O vítězi rozhodla nabídnutá cena. Práce na jednotkách jsou na různou dobu od 18 do 54 měsíců, vítězné firmy na nich začnou pracovat od 1. července. Lesy ČR, kterým patří polovina lesů v zemi, mají své území rozděleno do 141 jednotek.

Opavská lesní má na třech jednotkách předpokládaný objem těžby 300.000 metrů krychlových. Firma T.E.P.Z. má je jedné jednotce objem těžby 302.000 metrů krychlových. Dvě územní jednotky s celkovou těžbou asi 131.000 metrů krychlových vyhrála firma KATR. Jeden kontrakt se 130.000 metry krychlovými uzavřela firma LDF Rožnov a dva kontrakty s celkovou těžbou 69.000 metrů krychlových má firma Progles.

Desátou soutěž na jednotku Nejdek s objemem těžby 23.000 metrů krychlových vyhrála také Opavská lesní, která ale nakonec odmítla uzavřít smlouvu. Protože Lesy ČR uzavírají kontrakty jen s vítězi, tendr zrušily a vypíšou jej znovu. Opavské lesní zároveň propadla jistina 160.000 korun. Práce na jednotce Nejdek Lesy ČR do výběru nového partnera zajistí vlastními silami.

Dodatečný tendr zapadal do pětiletého systému soutěží, v němž se každý rok takzvaným senátním způsobem rozhoduje o pracích na zhruba pětině území. Vítězové tendrů většinou zajišťují pěstební práce, dřevo těží a dále jej sami i prodávají.

Minulý týden Lesy ČR vyhlásily tendry na lesnické činnosti prováděné na pět let od začátku roku 2016. Předpokládaná hodnota zadávaných prací by měla dosáhnout téměř 2,6 miliardy korun. Komise začne nabídky hodnotit na začátku září. Vítězem posledního tendru 2015+ se stala firma Uniles ze skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO), která z 33 soutěžených kontraktů získala osm smluv.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.9 + 13.0) *

Zpět na přehled