Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Krnáčová se v polovině června sejde s EMS kvůli opencard

Krnáčová se v polovině června sejde s EMS kvůli opencard

Krnáčová se v polovině června sejde s EMS kvůli opencard

10.6.2015 14:51, Zdroj: ČTK

Praha - Vedení Prahy a zástupci eMoneyServices (EMS) se v polovině června sejdou kvůli dalšími fungování karty opencard. Oznámila to dnes primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Schůzku potvrdil i mluvčí EMS Martin Opatrný. Jednat by patrně měli o vyrovnání dluhů, jež má město vůči firmě, a další fungování kartového centra.

Primátorka v tiskové zprávě uvedla, že už má k dispozici "znalecké posudky na určení rozsahu služeb nezbytných pro provoz systému opencard a jejich ocenění". EMS, která je majitelem práv k opencard, jednání vítá. "Doufáme, že bude konstruktivní," řekl Opatrný.

S projektem opencard jsou spojeny problematické smlouvy z minulosti. Budoucnost karty, která město stála 1,74 miliardy korun, je stále nejasná. Vedení města zatím neřeklo, kdy a zda by měl projekt skončit. Karty by ale zřejmě měly fungovat ještě další dva roky. Tedy po přechodnou dobu, než bude známé "nové řešení" systému jízdného.

Aktuální posudek, který si nechal magistrát zpracovat, označil projekt opencard za nevýhodný a zastaralý a nedoporučil jeho pokračování. Primátorka mluví o "rozvodovém řízení" s EMS. Zástupci firmy si stěžují, že s nimi už řadu týdnů nikdo nejedná, a podali proto několik žalob. Vedení města se zase nedávno obrátilo s podnětem na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Opencard si jako tramvajenku pořídilo zhruba 1,2 milionu lidí. Několik měsíců mají cestující možnost výběru mezi opencard a papírovými kupony.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.1 + 13.6) *

Zpět na přehled